All Products
Keywords [ servo motor linear actuator ] match 80 Products.
Precision Aluminum Alloy Flange Mounted Servo Electric Cylinder With 1200mm Max Effective Travel
| Material: | Aluminum Alloy |
|---|---|
| Mounting Method: | Flange |
| Max Effective Travel: | 1200mm |
Customized Stroke Length Electric Servo Actuator With Encoder
| Max Effective Travel: | 1200mm |
|---|---|
| Mounting Method: | Flange |
| Repeatability: | ±0.01/±0.02mm |
50 - 3000N Linear Electric Cylinder With 200 - 3000mm Stroke Length
| Stroke Length: | 200-3000mm |
|---|---|
| Accuracy: | ±0.1mm |
| Material: | Aluminum Alloy/Stainless Steel |
Fast Response Military Level 220V Servo Electric Cylinder , Heavy Load 220V Ball Screw Drive With Control System
| Stroke: | 50~2000 Mm |
|---|---|
| Load: | 30,000N~350,000 N |
| Speed: | ≤200 Mm/s |
220V Compact Structure Micro Servo Electric Cylinder For Seat Height Adjustment
| Material: | Aluminium |
|---|---|
| Color: | Standard:navy Blue&silvery,others Can Be Customized |
| Speed: | Up To 200mm/s |
Touch Screen Type Servo Press Machine Low Noise Stable Performance
| Name: | Servo Press Machine Production Line Customized |
|---|---|
| Machine Model: | C-type/four-column Type/desktop Type |
| Control Forms: | Touch Screen Type/computer Type |
2.5Kg Aluminum Alloy Linear Servo Actuator 0.1 - 1000mm/S Speed
| Protection Class: | IP54 |
|---|---|
| Material: | Aluminum Alloy |
| Noise: | ≤60dB |
Aluminum Alloy Encoder Servo Electric Cylinder Customized Stroke Length
| Speed: | Customized |
|---|---|
| Protection Class: | IP67 |
| Material: | Aluminum Alloy |
Long Working Life Servo Electric Cylinder With Many Load Connection Types And Ball Screw Drive
| Material: | Aluminium |
|---|---|
| Color: | Standard:navy Blue&silvery,others Can Be Customized |
| Speed: | Up To 250mm/s |
High Efficiency Linear Electric Cylinder With 24V / 110V / 220V / 380V
| Load Capacity: | 50-3000N |
|---|---|
| Warranty: | 1 Year |
| Material: | Aluminum Alloy/Stainless Steel |


